POZNAŃ i MALTA nie tylko naukowo

img_20190908_125018

Wrzesień zapowiada się wyjątkowo naukowo i … słonecznie:-) Z reguły to właśnie we wrześniu odbywa się mnóstwo ciekawych konferencji w różnych dyscyplinach naukowych w całej Polsce, Europie i na świecie. Trudno w tym miesiącu umówić się na kawę z kolegami akademikami, chociaż teoretycznie “mamy wolne”. To wolne to jedyny czas na podciągnięcie zaległych publikacji oraz doskonalenie pod postacią udziału w sympozjach, kongresach i konferencjach. Chyba można uznać, że wrzesień konkuruje tutaj z czerwcem – drugim granicznym wokół wakacji miesiącem największej aktywności konferencyjnej.

Jeśli chodzi o moje plany, to ułożyłam je w dwóch kierunkach: dawnej małej Ojczyzny, jaką jest Poznań, oraz.. słonecznej Valetty na Malcie.

W Poznaniu w dniach 9-11 września odbywa się Jubileuszowy Kongres Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego – środowiska, w którym zaczynałam w ogóle swoją karierę akademicką od 2004 roku. To zjazd PTN w Lublinie w 2005 stanowił moje pierwsze poważniejsze forum konferencyjne, na którym lokowałam swoje naukowe i badawcze zainteresowania. Jubileusz 90-lecia PTN jest zatem piękną klamrą dla tamtego początku, moim prywatnym 15-leciem pracy akademickiej w UG. Poza tym, zawsze chętnie wracam do Poznania, który był tak naprawdę moim domem przez wiele (też 15) lat.

http://kongresptn2019.amu.edu.pl

W ciągu ostatnich 10 lat odeszłam jednak badawczo od tematyki językoznawczej, a nawet glottodydaktycznej, sterując po doktoracie z pedagogiki w stronę pedagogiki spersonalizowanej i kształcenia nauczycieli, a także transformacji i zmiany w edukacji i dydaktyce akademickiej. Stąd też drugą połowę września spędzę na Malcie, rozpoczynając ją udziałem w Międzynarodowym Sympozjum ISNITE 2019 (International Symposium on New Issues in Teacher Education) organizowanym na Uniwersytecie Maltańskim w Valettcie. To już drugie sympozjum w tym cyklu z moim udziałem, pierwsze odbywało się w Gdańsku na UG w 2017 roku. Gromadzi bardzo międzynarodowe grono specjalistów w zakresie edukacji, kształcenia nauczycieli, profesjonalizacji kształcenia i problematyki w tym obszarze pedagogiki.

https://www.um.edu.mt/events/isnite2019

green and brown island
Photo by Zach Besley on Pexels.com

Hmm, a skoro już będę na Malcie.. nie omieszkam przez parę dni popływać w lazurach Morza Śródziemnego..;-) A potem opiszę, co w trawie piszczy w światach glottodydaktyki i kształcenia nauczycieli.

Dobrych wrześniowych konferencji!

Be-3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s