Events and conferences in Poland

W dniach 9-11 września 2019 w Poznaniu odbędzie się uroczysty Jubileuszowy Kongres Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego. 

http://kongresptn2019.amu.edu.pl

img_20190908_125018-1

***

Już w piątek 31 maja 2019  środowisko tutorów akademickich i szkolnych z całej Polski spotka się na corocznym Ogólnopolskim Kongresie Tutoringu we Wrocławiu!

Od 6 lat Collegium Wratislaviense przygotowuje nauczycieli i akademików do pracy w formule tutoringu naukowego oraz rozwojowego, opartego na modelu oksfordzkim. Mam przyjemność współpracować z Collegium od lat jako trenerka oraz superwizorka aktywnych tutorów – a dzięki tej współpracy poznałam setki wspaniałych, zaangażowanych edukatorów, oddanych misji edukacji spersonalizowanej. Tutoring jest przygodą mojego – jak i setek, tysięcy nauczycieli –  życia – opowiadam o tym w “My philosophy of education” 🙂

https://www.facebook.com/events/349933078967630/?ti=cl

Tutaj jedynie zaproszenie do zapoznania się ze stroną wydarzenia:

https://www.kongrestutoringu.pl

***

Metodologia badań w glottodydaktyce na UG!
Kolejne ważne wydarzenie dla Wydziału Filologicznego UG – konferencja w dniach 6-7 czerwca 2019.

Glottodydaktyka jest traktowana jako nauka transdyscyplinarna, zapożyczająca wiele z dyscyplin dla niej źródłowych: pedagogiki, językoznawstwa, socjologii edukacji. Zdaniem wielu badaczy w obszarze akwizycji języka obcego potrzebuje – czy koniecznie? – zamarkowania swojej specyfiki dyscyplinarnej. Jednym z pól jest metodologia badawcza, która z reguły jest ściśle określona dla danej dyscypliny. Czy jest szansa na znalezienie tutaj wspólnego języka między lingwistyką a pedagogiką? Czy nauki społeczne i humanistyczne przerzucą pomost pomiędzy swoimi nabrzeżami obszarów poznawczych?

UG zaprasza na konferencję: http://skarbnicakaszubska.pl/konferencja-metodologia-badan-w-glottodydaktyce/